Koçluk ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular

Tüm programlarımıza ilişkin soru ve cevaplarını oluşturmaya çalıştık.

Koçluk, istenen ve beklenen performans derecesine  ulaşmak için, koç ve danışan arasında kurulan gelişim ilişkisidir. Kişilerin var olan potansiyellerini ortaya çıkararak için doğru soruları sorarak oluşturulan bir öğrenme ve gelişim sürecidir. Daha fazla bilgi için Koçluk Nedir yazımızdan faydalanabilirsiniz. https://www.yasamboyukocluk.com/kocluk-nedir

Farklı uzmanlıklar için değişiklik göstermekle birlikte,ortalama bir koçluk seansı yaklaşık olarak 50 dakika ile 90 dakika arasında sürmektedir. Daha detaylı bilgi için iletişim formunu kullanabilirsiniz. https://www.yasamboyukocluk.com/iletisim

Yerel ve global tüm başarılı kurum ve marka bireyler , koçluk sisteminden yararlanmaktadırlar Koçluk, performansı maksimize ederek kişileri ya da kurumları hedeflerine taşıyan profesyonel bir süreçtir. Koçluk , geçmişten ziyade,geleceğe odaklanır. Halihazırdaki durum ile beklenen durum arasındaki ilişkiyi geleceğe odaklanarak şekillendirir.

Koçluk integral bir bakış açısıyla. insanı ön plana alan ve geliştiren diğer uzmanlıklarla karıştırılmaktadır. Örneğin mentorluk,danışmanlık gibi.

Koçluk,mentorluk değildir.

Koçluk akıl vermeden yapılırken genelde mentorluk tavsiyeler ve akıl verilerek ilerlemektedir.

Uluslararası Koçluk Federasyonu ICF (International Coach Federation) 1995’de kurulmuştur. Ana amacı profesyonel koçluk sanatını, ilmini ve mesleğini ilerletmektir. Daha detaylı bilgi için ICF Turkey websitesini ziyaret edebilirsiniz.

Diğer Sorularınız için iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Size hızlıca ulaşacağız.

Aldığım destek gerçekten çok farklıydı. Güler yüzlü bir ekip ve kesinlikle destek sırasında aldığım materyaller çok kaliteliydi. Her şey için çok teşekkürler.

Seda O.
*, 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu çercevesince paylaşım izni alınmış ve içerik kısıtlanmıştır.